Науковий напрямок роботи кафедри:
- Відновлення стоматологічного здоров’я у пацієнтів з основними стоматологічними захворюваннями та їх реабілітація.
- Застосування матеріалів, наповнених наночастками в стоматології.
- Розвиток педагогічної майстерності викладачів вищих медичних навчальних закладів на засадах комплексного підходу.
Наукові проблеми, над якими працює кафедра:
- Підвищення ефективності ранньої діагностики, лікування, профілактики основних стоматологічних захворювань.
- Розробка методів і способів профілактики і лікування хворих з некаріозними ураженнями, карієсом та його ускладненнями, патологією тканин пародонта, захворюваннями слизової оболонки порожнини рота.
- Звіт по науково-дослідній роботі кафедри за 2021 рік
- Публікації кафедри
- Інформація про участь у роботі конференцій, майстер класів, тренінгів, з'їздів, симпозиумів
- Всеукраїнська заочна науково-практична конференція з міжнародною участю "Полтавські дні громадського здоровя". 29.05.2021
- Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю "Мультидисциплінарний підхід в профілактиці, діагностиці та лікуванні онкозахворювань голови і шиї" (онлайн формат) Полтава,29.09.2021
-
- Всеукраїнська міжнародна науково-практична конференція з міжнародною участю "УМСА - 100, інноваційні напрямка та наукові досягненння (до 100-річчя від заснування УМСА"
- VI Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання лінгвістики,професійної лінгводидактики,психології та педагогіки вищої школи" (25-26.11.2021)
- 17/02/2022 Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні аспекти діагностики, лікування та профілактики в онкостоматології»
- Навчально-наукова конференція з міжнародною участю 24.03.2022 СУЧАСНІ ТРЕНДИ РОЗВИТКУ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ: ПЕРСПЕКТИВИ І ЗДОБУТКИ
- 16/06/2022 - I міжнародний морфологічний симпозіум «Новітні досягнення клінічної анатомії і оперативної хірургії в розвитку сучасної медицини і стоматології» (формат онлайн)
Вагомі наукові досягнення:
Отримано 54 патенти на винахід та корисну модель, серед них:
- «Спосіб коригуючих профілактичних заходів у дітей з раннім прорізуванням постійних зубів для покращення гігієнічного стану порожнини рота, підвищення структурно-функціональної резистентності емалі, мінералізуючого потенціалу ротової рідини та її рН, стабілізації показників перекисного окислення».
- «Метод лікування хронічного періодонтиту, ускладненого субперіостальною гранульомою, метод гемісекції в поєднанні з реплантацією».
- «Спосіб лікування тяжких форм флюорозу зубів з використанням сучасних композиційних матеріалів світлового отвердження».
- «Спосіб комплексного лікування хворих на десквамативний глосит при патології органів травлення з використанням суміші «Спіруліни «Кримської» та меду бджолиного».
- «Спосіб імплантаційного лікування вторинної адентії у хворих старечого віку»
- «Спосіб профілактики і лікування протезних стоматитів із застосуванням магнетронного покриття базису знімного протеза фулереном С60»
- «Спосіб лікування генералізованого пародонтиту із застосуванням нанопрепарату фулерену С60»
- «Спосіб лікування генералізованого пародонтиту із використанням короткого курсу азітроміцину»
- Патенти отримані у 2020р.
Кількість захищених кандидатських дисертацій з 1991 року: 18 (Шевченко І.Б., Нейко Н.В., Шешукова О.В., Хміль Т.А., Тютюник І.П., Ніколішина Е.В., Шевченко В.К., Мельник В.Л., Половик О.Ю., Гасюк П.А., Кривошей Р.М., Яринич-Бучинська Н.П., Суковач О.Г., Білоус С.І., Шульженко О.Ю., Непокупна-Слободянюк Н.С., Іщенко В.В., Пономаренко В.О.).
Кількість захищених докторських дисертацій з 1991 року: 4 (Скрипников П.М., Новіков В.М., Король Д.М., Ступницький Р.М.).
Кількість підготовлених аспірантів, магістрів, клінічних ординаторів з 1991 року: - аспірантів – 10, магістрів – 128, - клінічних ординаторів – 36.
Співробітники кафедри представляли свої досягнення на стендах ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» в м. Києві та Харкові серед престижних навчальних закладів України під девізом “Наука в Україні” та отримали срібну медаль.